Mahalleden Arkadaşlar

Selçuk Aydemir Mahalleden Arkadaşlar

1982 İstanbul doğumlu Selçuk Aydemir, İTÜ uçak mühendisi diplomasını içindeki sanat aşkı uğruna rafa kaldırmış, ülkemizin genç, dinamik, kıvrak zekâlı, ünlü senarist, yönetmen ve kitap yazarıdır. 2003 yılında Nemrud adlı belgesel nitelikli kısa filmde kameraman olarak sinema, dizi dünyasına adım atan genç yetenek, kısa sürede adını birçok başarılı çalışmaya yazdırmayı başarmıştır.

Selçuk Aydemir Yapımları

Senarist ve yönetmenliğini yaptığı İşler Güçler, TV’de en çok izlenen, internette videoları izlenme rekorları kıran, seyirciyi ekranlara kitleyen komedi dizisi en başarılı yapımlardandır. Çalgı Çengi, Kurbanlık, Düğün Dernek, Yüzük, Ayrılık sinema filmlerinin, Kardeş Payı, Üsküdar’a Giderken, Ramazan Güzeldir dizi filmlerinin de senarist ve yönetmenliğini yapmış olan Selçuk Aydemir, Dünyanın Savaş Hali, Melce, Ayrılık, Yüzük, Kurbanlık, Ramazan Güzeldir çalışmalarının kurgusunu da üstlenmiştir.

 

Selçuk Aydemir Ödülleri

Ayrılık 2 kısa filmi, 2007 Sinepark Kısa Film Festivali Övgüye Değer Senaryo Ödülü’ ne lâyık görülmüş, İşler Güçler dizi filmi, 2013 Antalya Televizyon Ödülleri etkinliğinde, Komedi Dizisi En İyi Yönetmen dalında ödüllendirilmiştir.

 

Selçuk Aydemir Tiyatro

Sinema ve dizi film haricinde, Geleneksel Türk Tiyatrosu doğaçlama tekniğinin modern tiyatro kurgulama çalışması Mahşer-i Cümbüş, yönetmenliğini yaptığı reyting rekorları kıran farklı bir yapım olarak, TV’ de uzun süre yer almıştır.

 

Mahalleden Arkadaşlar Kitabı

Yazarlığını yaptığı Mahalleden Arkadaşlar adlı 90’lı yılların mahalle hayatından kesitlerin sunulduğu eğlenceli, sürükleyici, mizah dolu kitabı raflarda yerini alan Selçuk Aydemir, gözlem ve yaratıcı yeteneklerini güçlü kalemi ile birleştirip daha birçok esere imza atması beklenen, Türkiye’nin en iyi mizah yazarlarındandır.

Bir önceki yazımız olan Selçuk Aydemir Film ve Dizileri başlıklı makalemizde Ayrılık, burak aksak ve Çalgı Çengi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir