Selcuk Aydemir Çalgı Çengi

Selçuk Aydemir Kimdir?

Selçuk Aydemir, 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Doğum günü tam olarak 6 Haziran 1982’dir ve şu an için 30 yaşındadır. Şu anda yaşamına yönetmen ve senarist olarak devam etmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Uçak Mühendisi olarak mezun olmuştur.Ancak, mezun olduğu bölüm ile ilgili şu anda bir faaliyet içerisinde değildir. Son dönemlerde Türkiye’nin sahip olduğu en yetenekli senarist ve yönetmenlerden bir tanesi olduğu İşler Güçler dizisi ile daha da belirginleşmiştir. Ayrıca, ailesindeki tek senarist Selçuk Aydemir değildir. Kendisi gibi senarist olan Leyla İle Mecnun dizisinin yazarı Burak Aksak, Selçuk Aydemir’in kuzenidir. 2 kuzen şu anda   dizi sektöründe çoğu kişi tarafından, Türkiye’nin en iyi 3 mizah yazarı arasında gösterilmektedir.

Yazının devamında aldığı ödüllerden, yönetmenliğini yaptığı film ve dizilerden ve diğer tüm mesleki deneyimlerinden bahsedilmektedir.

Ödüller

Övgüye Değer Senaryo Ödülü (Ayrılık (2) / 2. Sinepark Kısa Film Festivali 2007

Yönetmen (7)

 • İşler Güçler (TV Dizisi) 2012
 • Üsküdar’a Giderken (TV Dizisi ) 2011
 • Çalgı Çengi (Sinema Filmi ) 2010
 • Ramazan Güzeldir (TV Dizisi) 2009
 • Kurbanlık (Sinema Filmi) 2008
 • Yüzük (Kısa Film) 2007
 • Ayrılık (2) (Kısa Film) 2006

 

Senaryo (7)

 • İşler Güçler (TV Dizisi) 2012
 • Üsküdar’a Giderken (TV Dizisi) 2011
 • Çalgı Çengi (Sinema Filmi) 2010
 • Ramazan Güzeldir (TV Dizisi) 2009
 • Kurbanlık (Sinema Filmi) 2008
 • Yüzük (Kısa Film) 2007
 • Ayrılık (2) (Kısa Film) 2006

Görüntü Yönetmeni (1)

 • Ayrılık (2) (Kısa Film) 2006

Kurgu (6)

 • Ramazan Güzeldir (TV Dizisi)
  Kurgu 2009
 • Kurbanlık (Sinema Filmi)
  Kurgu 2008
 • Yüzük (Kısa Film)
  Kurgu 2007
 • Melce (Kısa Film)
  Kurgu 2007
 • Dünyanın Savaş Hali (Kısa Film)
  Kurgu 2007
 • Ayrılık (2) (Kısa Film)
  Kurgu 2006

Kamera Ekibi (2)

 • İznik Ayasofya (Kısa Film)
  Kameraman 2011
 • Nemrud (Kısa Film)
  Kameraman 2003 

Selçuk Aydemir, Sinematürk.com adlı sinema sitesinde, kullanıcılardan 8,77 gibi yüksek bir oranda puan almıştır. Bu da gösteriyor ki, Selçuk Aydemir şu an için Türkiye’nin sahip olduğu en önemli yönetmen ve senaristlerden bir tanesidir.

Ayrıca, Sinemalar.com adlı sinema portalında da SinemaTürk‘te olduğu gibi yüksek bir puana sahiptir. Sinemalar.com’da Selçuk Aydemir‘in puanı 8.33’tür.

 

Selçuk Aydemir hakkında ilk yazımız şu an için bu kadardır. Bir sonraki yazılarımızda, Selçuk Aydemir‘in daha detaylı bilgilerine ve güncel çalışmalarına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, İşler Güçler dizisi hakkında tüm detaylara da sitemizden ulaşmanız mümkün olacaktır.

Incoming search terms:

 • selçuk aydemir kimdir
 • selcuk aydemir nereli
 • selçuk aydemir biyografi
 • selçuk aydemir burak aksak
 • aydemir
 • selçuk aydemir aslen nereli
 • burak aksak selcuk aydemir
 • burak aksak nereli
 • selcuk aydemir iletişim
 • burak aksak aslen nereli

Selçuk Aydemir Kimdir?” üzerine 80 düşünce

 1. TAŞKIN ÜNAL

  MERHABA
  SELÇUK BEY 1977 ANKARA DOĞUMLUYUM .ÖZEL BİR FİRMADA YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM. ASLEN KIRŞEHİRLİYİM- ANKARADA YAŞIYORUM . SİZLERE BU TİP E MAİLLER ÇOK GELİR .SIRADAN GİBİ GÖZÜKÜR FAKAT BEN BUNLARI ŞU AN YAZARKEN BİLE HEYECAN VE HAYAL İÇİNDEYİM . YAPMIŞ OLDUĞUNUZ DİZİ VE SİNEMALARI ÇOK BEĞENEREK İZLİYORUM ANAM BENİ BİRDAHA DOĞURSA OYUNCU OLURDUM HEP İÇİN DE BU BİR YARADIR. HAYATIM MACERA GIRGIR ŞAMATA VE VURDUMDUYMAZ EĞLENCE İLE GEÇTİ . 1995 YILIN DA 6 ARKADAŞ ARASINDA YAŞADIĞIMIZ BİR ANIM VAR VE BU ANIMI SİNEMA YAPMAK İSTİYORUM . EĞER SİZLERDE UYGUN GÖRÜRSENİZ SİZLERLE ÇALIŞMAK İSTERİM ANI İÇERİĞİNDE NE ARARSAN VAR. YOK YOK . İSTERSENİZ O 6 KİŞİ ORJINAL OLARAK OYNAYABİLİRİZ. SİZLERDEN HABER BEKLİYORUM .TEŞEKKÜR EDER ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİZ.
  FİLMİN ADINA ŞÖYLE DİYEBİLİRİZ: KİRALIK ARABA ( YANİ 95 MODEL TOFAŞ KIRMIZI ŞAHİN )
  İÇERİK: MACERA-KOMEDİ-DRAM
  TAŞKIN ÜNAL

  Yanıtla
  1. necmettin resul kündem

   ağbi sivasta filim çekimi yapacaksınız diye bir söylenti var öp öz sivaslı olup bu olaydan dolayı gurur ve sevinç duydum sivas katmeri sivas kelesi yiyerek büyümüş sivas hamamında yıkanmış az biraz mübbezel elinde kangal köpeğini evcil bir hayvan gibi sokakta gezdip koynunda yatıran bir şahsiyet olarak bu filimde bir figuran bile olamaya suandan itibaren hazırım

   Yanıtla
  2. Selçuk Aydemir'in Robotu

   Taşkın Abi,

   Bu yanıtı yaşına hürmeten yazmış bulunmaktayım. Elbette fikrin çok güzel. Ama gel gör ki elimde proje çok. 6 arkadaşınız için bir şey diyemesem de kırmızı Tofaş duruyorsa kadroya dahil edebilirim. “ANI İÇERİĞİNDE” ne demek, anlamasam da eminim ki dediğiniz gibi, yok bile yoktur.

   Bu arada, söylemeden geçemeyeceğim, neden büyük karakterle yazıyorsunuz? Melih Başkanınızdan da gördüğümüz gibi, Ankaralılarda Caps Lock sıkıntısı mı var?

   Saygılar…

   Selçuk Aydemir’in Robotu

   Yanıtla
  3. murdar

   Hayır gördüm gördümde böylesine malcasını ilk defa gördüm arkadaş… Neymiş… Kırmızı şahinmiş hayır bide modeli var arkadaş…

   Yanıtla
 2. Mustafa BACAK

  Merhaba,

  Yeni projeniz Sivas’da Düğün Dernek diye okudum. 3 Mayısda düğünüm var Sivas da. sizlerin benim misafir olmanızı isterim. Sivas’ın yerlisi olarak Sivas ile ilgili ne kadar yardım edebileceğim şey varsa yardımcı olabileceğimi bilmenizi isterim. İletişim: 0505 792 95 79

  Yanıtla
 3. yurtsever beldek

  bırak başka bi işle güçle uğraşmayı yaz tatilinden sonra dön işinin başına işler güçler burada bitmemeli…

  Yanıtla
 4. İÇMEK İSTİYORUM ben sadece

  ben ne oyuncu ne de senarist olmak gibi bir hayal ile yazmıyorum bunları….ahmet kural , murat cemşir ve sadi celil cengiz ile aynı masada oturup içmek istiyorum…dinlemek istiyorum onları sadece birşeyler yudumlarken aynı masada…ben ne ahmet kural gibi kral olabildim, murat cemşir gibi rüzgardan daha hızlı olabildim veya üniversite son sınıftan mezun olurken kpss sınavını kazanıp sadi celil gibi gümrük memuru….kaybeden de olamadım hiç bir zaman daha doğrusu kazanmak ile kaybetmek arasında bir yerdeyim…idam koridoruna doğru gider gibiyim ve son isteğimin sorarlar da bir mucize ile yağlı urgandan kurtulup rakı masasına otururum diye bekler oldum….duy sesimi istesen bu isteğimi o kadar kolay gerçekleştirebilirsin ki…korkmaktayım sonumun senarist tekin gibi gaza gelip tek ekmek kaynağım olan bankadan istifayı basıp sisteme sövmekten…hadi duy sesimi de kafam da bir şimşek çaksın ve hayaller yaratıp onun peşinden koşacak cesareti bulabileyim…olmazsa da eyvallah be yönetmenim sen bana her hafta 90 dakikalık o mutluluğu yaşattın eminim yaşlansam bile hala aklımda ve dilimde o replikler sahneler ve ince göndermeler olacak tabi anlayabilen zeki torunlarım olabilirse

  Yanıtla
 5. Gökhan

  erol ile ibrahimin senaryosu ahmetin evine nasıl geldi?hakkı çantayı atıyor şenol buluyor.yalnız henüz tekin yok=/tv tarihinin en iyi komedi dizisi için teşekkürler.

  Yanıtla
 6. Ziya Tosbağa

  Sayın Taşkın Ünal,

  Oğlum sen fakir misin ? Koskoca adamsın git çoluğuna çocuğuna mama al ulan. 77’liymiş de yok 6 kafadar maceraları varmış da, ohoo. Bütün Türk milleti mazot; bir sen ve arkadaşların senaryo çıkacak hayat yaşadınız yani he mi ? Senin aklını alayım da buzluğa atayım tam 12 saat, donsun amk. Sonra kırıp, kırıp çöpe atayım bea a.k.d.e.senii !
  Ayrı yazılan “de” bitişik yazılan “de” nedir ? bunu bilmiyorsun daha ! Senin yazacağın senaryoya varya battal gazi’nin torunu whan chu gibi “aquaawuaaq” der, tekme atarım lan !
  Şahin mi kaldı babacım ? Kırmızı şahin’i nostaljik bir nesne olarak bile görmekten Allah’a sığınırım.
  Sersem misin , nesin arkadaş ? Bu nasıl mazot bir beyin yapısıdır yauv ? O elini indir , indir lan elini ! Valla şu klavyeyi alır kafana vurdum mu otutturum seni ! Bordo klavyeliyiz lan biz !

  Bedavadan film yapacak aklı sıra çakal ! Sinema kan işidir ulan , ter işidir, göz yaşı işidir. Sinemacı yemek bulamadı mı b.k da yer, sidik de içer. Sinemacı kısa film çekecem diye ütünün üstüne kamera koyan adamdır ! Sinemacı oyuncak tren raylarında kamera kaydıran adamdır ! Sinemacı gerektiğinde en yakın dostunun, abisinin , kardeşinin ayağını kaydıran; pesimist ama gerçek adamdır… yaa…
  Otur oturduğun yerde , 75’lik dedeyi alır senin senaryona , senin senaryonu alır yetmiş beşlik dedeye , kırkın üstüne sıfır’ı koyar pöskövitlerim a.ç. otur !

  En nadide sevgi pıtırcıklarının sizlerin olması dileğiyle , saygılar , sevgiler.

  Yanıtla
 7. David Kokoş

  Ayıp valla gözlük ! Oldu mu şimdi bu yaptığın ?
  Yorumumu silmişsin. Ben senin tarafındayım, sen bedavacılardan yanasın.
  Ferhat şirin için dağları delmiş, Şirin gitmiş başkasına vermiş ya…

  Her neyse , en nadide sevgi baloncuklarıyla iyi akşamlar diliyorum size.

  Yanıtla
 8. Recep

  Özgeçmiş buram buram kibir kokuyor. Mesele hak edip etmemekle ilgili. Sinematürk puanını Türkiye’nin en önemli senarist ve yönetmenlerinden olduğuna kanıt göstermek neyin kafası?

  Yanıtla
 9. cüneyt

  işler güçler ve üsküdara giderkeni ilgiyle ailecek izledik cumartesi düğün derneğe gittik filmdeki otel sahibi sırrı dışında sıkıntı yoktu sırrı filme ne kattı o olmasa film ne kaybederdi

  Yanıtla
 10. salih

  Selçuk beyin senaryosu olan filmlerinden cok zekii bir insan olduğuna eminim yapmis olduğu filmlerinden turkiyenin en iyi senaristi ve yönetmeni olacagindan şüphem olmadigi gibi dunyanin da bu ismi sinama sahnelerinde gurur ile agirliyacagindan da şüphem yoktur.kendisini saygı ile selamliyorum cok iyi işler yaptin hemserim.seni cok seviyoruz
  En az senin bizleri sevdigin kadar…

  Yanıtla
 11. salih

  Sinema dunyasinin Altın adamı ,İnsanin zekasina hukmeden adam senden pisikolojik gerilim tarzi komedi bekliyoruz .Biliyorum ki bu fikir seni atesliyecek belkide dunya sinemasina bir hediye sunacaksin.Sizin gibi zekâ ustu insanlarin hedefi dunya sineması olduğunu dusunerek acizane fikrimi beyan ettim.
  Saygılarımla sizi çok seviyoruz hemserim
  EN AZ SIZIN BIZLERI SEVDIGIN KADAR.

  Yanıtla
 12. irfan doymus

  İŞLER GUCLER DIZISINDEN SONRA DÜĞÜN DERNEK FILMINDE DE SİVAS I ISLEMIS OLMANIZIN OZEL BIR SEBEBİ VAR MI?
  MILLIYETCILIGI ILE BILINEN SİVAS’ DAN BAHSEDERKEN NEDEN PKK’LI OLDUĞU BILINEN SIRRI SUREYYA ONDERI SIVASLI BİRİ ROLÜNDE OYNATMANIZDAKI AMAÇ NEDİR?

  Yanıtla
 13. faruk düz

  hayatımda ilk defa bir filme iki kere gittim ilkinde gülmekten öksürüp tıksırmaktan nefesim kesildi bi bok anlamadım ikincisinde adam gibi seyrettim benden 10 tl fazla aldınız ama helal olsun:) (işler güçler bitmemeliydi kardeşim hep paramı vericez gülmek için)

  Yanıtla
 14. maşite demirezen

  Iyi günler Selçuk Bey

  Ben BOĞAZIÇI ÜNIVERSITESI BUMATEK KULÜBÜ’nde yönetim kurulu üyesiyim. Nisan ayında bir etkinlik programımiz olacak days of art and teknology başlıklı bu etkinlikte sizleride konuk etmek istiyoruz.
  bumatek.boun.edu.tr
  Facebook.com/bumatek
  Adreslerinden hakkımızda bilgi edinebilirsiniz
  Eğer mesajıma cevap verirseniz sizinle sunum dosyasını ve tanıtım videosunuda paylaşacağım şimdi den tesekkur ederim

  Yanıtla
 15. Yasincan

  merhabalar selçuk abi. tartışmasız çok iyi bir yazar ve yönetmensiniz. fakat sizin gibi yetenekli insanlara şans verilmesinden yanayım. maalesef insanlar bencilliklerinden ve egolarından ötürü belki de kendisinden daha yetenekli birinin çıkacağı korkusundan ötürü kimseye yardım eli uzatmıyorlar. ben senaryo ve oyunculuk konusunda sizin kapınızı çalmak istiyorum. umarım o mübarek o kutsal kapı sizin kapınızdır. belki de birinin hayallerini gerçekleştirmenin ne kadar olağanüstü bir duygu olduğunu siz bilirsiniz. yardımlarınızı ve cevabınızı dört gözle bekliyorum

  Yanıtla
 16. Hüseyin

  AŞK ADASI
  Bir ben düşün. Bir adanın ortasında iş ya adanın ismi de BEN. BEN etrafı denizle örülü bir ada. Bir de ben var ki adanın tam ortasında yaşıyan hayatında “ben” den başka kimseyi ve hiç bir şeyi bilmeyen. Ben BEN de yaşarken kendi halimde. Bir gün bana benzemeyen bir varlık. Tasviriyle güzel güneş gibi parlak teni uzun at kuyruğu saçı sürmeli gözleri ve beni benden alan kokusu ile yaklaşmakta olan.
  İşte o anda anladım ki benden başkası da varmış bu hayatta ismine dünya dedikleri.
  Elimi tuttu bir anda ben ona baka kalırken. Ve seslendi:
  – Ben Kaptan.
  Şaşkın, büyülenmiş anlayamamıştım sadece dokunduğunda kalbimin attığını farkettim o an. Gayrı ihtiyari “Hoş Geldin” diye bildim sadece.
  Devam etti ;
  -Ne yapıyorsun burada bir başına ? Sahilde insanlar var Yüzüyorlar gelmek istemezmisin benimle?
  Yüzmek mi? Ben beni unuttum elimi tutğundan beri hissetiğim tek şey kalbim. Süveyda müsade etmiyor cevaplamama. Tansiyonu düşmüş vucüduyla direnmeye çalışan bir hastanin titrek seyiyle;
  -Yüzmek mi o da ne ki ?
  Gel benimle derken gözleri ayak uyduruyor elleri. Gittim peşi sıra. O da ne öyle? Bir su birikintisi her tarafta adına sahil dedikleri yerde çırılçıplak insanlar. Ben aklımda deli düşüncelerle sordum.
  -Bu su da ne? Bu insanlar ne yapıyor? Buradalardı da BEN’in kıyısında da ben mi bilmiyordum. Neyse…
  Kaptan bana dedi ki;
  – Bak bu suya deniz denir içindekilerde aşk adasına gidemeyip de denize girip çıkan insanlar(Aşk adasına gitmeyi cesaret edememiş sevişen insanlar). Seni Aşk Adasına Götürmemi İster misin?
  -Aşk Adası mı orası da neresi? Nasıl Gidilir ki?
  Kaptan anlattı sonra bana bir ada olduğunu Aşk Adasına giden kimsenin dönmediğini ve yalnızca kaptanların yolunu bildiğini. Öyle güzeldi ki anlattığı her şeyle beraber. Biran önce gitmek istedim hiç bir şeyi böyle istememişcesine.
  “Tamam” dedi gözlerinde beni boğarak.
  -Gidelim ama gitmek için bir sandal yapmamız lazım. Onun içinde senin çalışman.
  Tamam dedim. ve başladım bütün gücümle çalışmaya. Ağaçları kestim birleştirdim. Bagladım falan derken…
  Çalıştım… Çalıştım… Çalıştım…
  Gidelim dedi kaptan sandala binerken birde ekledi.
  -Gidelim ama bana bir şey vermelisin sana kaptan olmam için.
  Ben’den başka bir şeyim yok ki vereyim. Onuda gördüğüm zaman vermiştim zaten.
  -Ne verebilirim ki?
  -Kalbini ver. İlk elini tuttuğumda farkettim. Kocaman Bir kalbin var o yeter bana.
  İşte o an kalpsiz yaşayamamanın önemini anlamıştım ama Kaptan kalpten de değerli tek varlığımdı. Ama değerdi.
  -Olur lakın kalbi sana verirsen ben nasıl yaşayacağım?
  -Korkma aynı sandalda iki kişiyiz karşındayım. Aşk Adasına gittiğimizde tekrar veririm kalbini.
  Ben kalbimi söktüğüm gibi bıraktım avuçlarına. Aman kalbin incilmesin diyerek elime verdi kürekleri ve dedi ki “çek”….
  Ben çektikçe BEN ufalmaya başladı koca denizde ben çektikçe ufaldi… ufaldi… ufaldi…
  Tam BEN gözle zor görülmeye başlandı ki işte o an içimi korku aldı. Kolay değildi Benin BEN den gidişi.
  -Nerede Aşk Adasi yaklaşmadık mı?
  -Kaptan benim kalbin bende bende karşında. Korkma çek..
  Çektikçe çektim bütün gücümle BEN i unutarak. Arkama Son kez bakmak istedim. O da ne? BEN yok önüme döndüm hafif hüzünle. Aha Kaptanda yok. Kalbim karşımda hızla atıyor güpp.. güpp.. güpp..
  Biz yola çıkarken hava günlük güneşlikti. Birden kara bulutlar sardı etrafımı. Başlarım böyle işin anasına avradına. Kalbi kaptığım gibi attım denize. Yavaş yavaş derinlere inerken kalbim. Eyvah kalpsiz yaşanırmı diye daldım peşi sıra…
  Daldıkça vurgun yedim… Daldıkça vurgun yedim… Daldıkça vurgun yedim… Tam kalbi yakaladım yakalayacağım ki… Işıklar söndü usulca…
  Ayaklarımı yalıyan suyun serinliği. Yüzümü yakan dökülmüş göz yaşı kalıntıları gibi yakan tuz tanecikleri ile uyandım kalbim elimde güppp güpp atarken.. BEN deydim kalbimle.. Kendimdeydim..
  İte Ben O gün bu gündür üstad “Nazım Hikmet Ran”ın şiirini “Cem Karaca”dan dinlerim ince bir ezgiyle “Mavi Liman” Ve derim ki kendi kendime.
  Çok yorgunum, beni bekleme kaptan.
  Seyir defterini başkası yazsın.
  Çınarlı, kubbeli, mavi bir liman.
  Beni o limana çıkaramazsın…

  Hüseyin ÖZEL 06.03.2014

  Saygılarımla…

  Yanıtla
 17. Hüseyin

  AŞK ADASI
  Bir ben düşün. Bir adanın ortasında iş ya adanın ismi de BEN. BEN etrafı denizle örülü bir ada. Bir de ben var ki adanın tam ortasında yaşıyan hayatında “ben” den başka kimseyi ve hiç bir şeyi bilmeyen. Ben BEN de yaşarken kendi halimde. Bir gün bana benzemeyen bir varlık. Tasviriyle güzel güneş gibi parlak teni uzun at kuyruğu saçı sürmeli gözleri ve beni benden alan kokusu ile yaklaşmakta olan.
  İşte o anda anladım ki benden başkası da varmış bu hayatta ismine dünya dedikleri.
  Elimi tuttu bir anda ben ona baka kalırken. Ve seslendi:
  – Ben Kaptan.
  Şaşkın, büyülenmiş anlayamamıştım sadece dokunduğunda kalbimin attığını farkettim o an. Gayrı ihtiyari “Hoş Geldin” diye bildim sadece.
  Devam etti ;
  -Ne yapıyorsun burada bir başına ? Sahilde insanlar var Yüzüyorlar gelmek istemezmisin benimle?
  Yüzmek mi? Ben beni unuttum elimi tutğundan beri hissetiğim tek şey kalbim. Süveyda müsade etmiyor cevaplamama. Tansiyonu düşmüş vucüduyla direnmeye çalışan bir hastanin titrek seyiyle;
  -Yüzmek mi o da ne ki ?
  Gel benimle derken gözleri ayak uyduruyor elleri. Gittim peşi sıra. O da ne öyle? Bir su birikintisi her tarafta adına sahil dedikleri yerde çırılçıplak insanlar. Ben aklımda deli düşüncelerle sordum.
  -Bu su da ne? Bu insanlar ne yapıyor? Buradalardı da BEN’in kıyısında da ben mi bilmiyordum. Neyse…
  Kaptan bana dedi ki;
  – Bak bu suya deniz denir içindekilerde aşk adasına gidemeyip de denize girip çıkan insanlar(Aşk adasına gitmeyi cesaret edememiş sevişen insanlar). Seni Aşk Adasına Götürmemi İster misin?
  -Aşk Adası mı orası da neresi? Nasıl Gidilir ki?
  Kaptan anlattı sonra bana bir ada olduğunu Aşk Adasına giden kimsenin dönmediğini ve yalnızca kaptanların yolunu bildiğini. Öyle güzeldi ki anlattığı her şeyle beraber. Biran önce gitmek istedim hiç bir şeyi böyle istememişcesine.
  “Tamam” dedi gözlerinde beni boğarak.
  -Gidelim ama gitmek için bir sandal yapmamız lazım. Onun içinde senin çalışman.
  Tamam dedim. ve başladım bütün gücümle çalışmaya. Ağaçları kestim birleştirdim. Bagladım falan derken…
  Çalıştım… Çalıştım… Çalıştım…
  Gidelim dedi kaptan sandala binerken birde ekledi.
  -Gidelim ama bana bir şey vermelisin sana kaptan olmam için.
  Ben’den başka bir şeyim yok ki vereyim. Onu da gördüğüm zaman vermiştim zaten.
  -Ne verebilirim ki?
  -Kalbini ver. İlk elini tuttuğumda fark ettim. Kocaman Bir kalbin var o yeter bana.
  İşte o an kalpsiz yaşayamamanın önemini anlamıştım ama Kaptan kalpten de değerli tek varlığımdı. Ama değerdi.
  -Olur lakın kalbi sana verirsen ben nasıl yaşayacağım?
  -Korkma aynı sandalda iki kişiyiz karşındayım. Aşk Adasına gittiğimizde tekrar veririm kalbini.
  Ben kalbimi söktüğüm gibi bıraktım avuçlarına. Aman kalbin incilmesin diyerek elime verdi kürekleri ve dedi ki “çek”….
  Ben çektikçe BEN ufalmaya başladı koca denizde ben çektikçe ufaldi… ufaldi… ufaldi…
  Tam BEN gözle zor görülmeye başlandı ki işte o an içimi korku aldı. Kolay değildi Benin BEN den gidişi.
  -Nerede Aşk Adasi yaklaşmadık mı?
  -Kaptan benim kalbin bende ben de karşında. Korkma çek..
  Çektikçe çektim bütün gücümle BEN i unutarak. Arkama Son kez bakmak istedim. O da ne? BEN yok önüme döndüm hafif hüzünle. Aha Kaptanda yok. Kalbim karşımda hızla atıyor güpp.. güpp.. güpp..
  Biz yola çıkarken hava günlük güneşlikti. Birden kara bulutlar sardı etrafımı. Başlarım böyle işin anasına avradına. Kalbi kaptığım gibi attım denize. Yavaş yavaş derinlere inerken kalbim. Eyvah kalpsiz yaşanır mı diye daldım peşi sıra…
  Daldıkça vurgun yedim… Daldıkça vurgun yedim… Daldıkça vurgun yedim… Tam kalbi yakaladım yakalayacağım ki… Işıklar söndü usulca…
  Ayaklarımı yalıyan suyun serinliği. Yüzümü yakan dökülmüş göz yaşı kalıntıları gibi yakan tuz tanecikleri ile uyandım kalbim elimde güppp güpp atarken.. BEN deydim kalbimle.. Kendimdeydim..
  İşte Ben O gün bu gündür üstad “Nazım Hikmet Ran”ın şiirini “Cem Karaca”dan dinlerim ince bir ezgiyle “Mavi Liman” Ve derim ki kendi kendime.
  Çok yorgunum, beni bekleme kaptan.
  Seyir defterini başkası yazsın.
  Çınarlı, kubbeli, mavi bir liman.
  Beni o limana çıkaramazsın…

  Hüseyin ÖZEL 06.03.2014

  Yanıtla
 18. Murat Ateş

  Selçuk bey yukarıda da okudum benim gibi bir çok kişi aynı şeyi istiyor.Size senaryolarını veya oyunculuk yapmak istediklerini yazıyorlar bende sizi şaşırtmayacağım ve aynı şeyi isteyeceğim ama sadece dizi senaryom var..oyunculuk da iddialı olmam için küçük de olsa bir deneyimim olmadan bunu istemem doğru değil..Senaryo konusun da çok büyük bir tecrübem var ama kandırıldığım için uygulanmasına rağmen duyulmadı..2002 yılında turkcelle bir proje göndermiştim(BANA KONTÖR ATAR MISIN ) işte bu fikri yazdım ve gönderdim..projeyi gönderdikten sonra bana orijinal turkcell antetli bir faks çekmişlerdi teşekkür faksı önerinizi bizimle paylaştığınız içim teşekkür ederiz diye..Avukatım çok fazla tanımadığım biriydi ve nasıl olduysa dosyada her şey dururken sadece bu teşekkür faksı kayboldu ve davayı kaybettim..Onun için senaryo konusunda iddialıyım..Evliyim 3 kızım var eşim Rus.yıllarca yurt dışın da çalıştım..Şimdi kızlarımın geleceği için bu projeyi gerçeğe dönüştürmem gerekiyor..Yardım ederseniz çok sevinirim..
  Saygılarımla..
  numaram : 05337426105

  Yanıtla
 19. Ahmet Filiz

  İyi günler Selçuk Abi.
  Dizilerin, filmlerin ve seneyoyu senin yazdığın herşey çok guzel inanılmaz 🙂
  senin yazmış olduğun Çalgı Çengi filmi ile Ahmet Kural’ı Murat Cemcir ve Selçuk Aydemir üçlüsünün Hayranı oldum .
  Filmi izledikten sonra ilk yapmaya başladığım Ahmet Kural’ın mimiklerini hareketlerini ezberlemeye başladım.
  Ve şuan bu konuda bayağı iyiyim.
  Daha sonra İzmirde Tiyatro ve Oyunculuk dersleri aldım.
  Ahmet Kural mimikleriyle çok başarılı oldum.
  Bütün kapıları çaldım aldığım belgeyle ama kimse umursamadı Selçuk Abi.
  Şimdi Senin kapını Çalıyorum.
  3 Yıldır bir hayalim var benim.
  çok buyuk hayalim.
  Ahmet Kural ile aynı dizi yada filmde oynamak istiyorum.
  Lütfen sende o kapıyı yüzüme kapatma Selçuk abi.
  bana 1 şans dile ve senin ne kadar kaliteli bir yönetmen ve senarist olduğunu anlasınlar bir kez daha.
  bir oyuncuyu en çok sen anlarsın Abi.
  Bana ulaşman için bekleyeceğim abi.
  Kolay Gelsin
  twitter.com/flzkural

  Yanıtla
 20. Altuğ AY

  Selçuk Bey, Sizi beğenerek takip ediyorum ve yaptığınız işlerden dolayı da tebrik ediyorum. Size ve tüm ekibe teşekkürü borç bilirim. (Ufak bir dilek; biyografinizdeki aşırı övgüye hiç gerek yok.)

  Yanıtla
 21. Yunus Emre Karaal

  ” Kardeş Payı ” Şu Türkiye’de ilk defa bir diziyi beğenerek izliyorum. O banelleşmiş,Türklerin yapısını bozan dizilere karşıt harika bir dizi. Bunda emeği geçen herkese Türk halkı adına teşekkür ederim. Herkes anlamaz ama bilinçaltına çok iyi yönde etkileyen bir dizi.. Bu diziye Türk halkının ihtiyacı çok var…Siz ilksiniz…Emeğinize sağlık…

  Yanıtla
 22. Adnan Zumrut

  “Kardeş Payı” için bir fikir önerisi : Dünyanın gerçek yaşını tam olarak hesaplayan ilk bilim adamı Patterson, uzun süren hesaplamalarında doğaya ve canlılara büyük zarar veren kurşun elementini kullanmıştır… Sonrasında bu elementin yakıt endüstrisinde kullanılmasına karşı savaş açar ve…
  İlgili belgesel link : link
  Patterson : link

  Belki zaten bu bilgilere vakıfsınızdır; değilseniz yeni dizinize oldukça uygun.

  iyi çalışmalar

  Yanıtla
 23. Mehmet Çakmak

  Merhabalar

  Sizden sadece yaptığınız projelerde alt yazı uygulaması yapmanızı mümkünse rica ediyorum.

  Kulak çınlaması olanlar şiveli esprileri kaçırıyorlar Türkiye de sayısını bilmediğim ama eminim binlerce kişi vardır bu dertten muzdarip.

  Son ses tv açıp izleyemezler çünki saat geç olur alt kat komşu yada evde uyuyan eş yada bebek rahatsız olabilir.

  kablosuz kulaklık ile dinlesen yazın terletir ayrıca uzandığında rahtsız eder.

  İnternetten iş yerinde izleyenler patron duyar diye çok açamaz lar sesi o ayrı .

  bence alt yazı isteğe bağlı çıkabilirse ekranda çok iyi olur

  Başarılarınızın devamını dilerim
  Saygılarımla
  Mehmet ÇAKMAK.

  Yanıtla
 24. Mehmet Çakmak

  İşitme engellileri saymadım zaten başlı başına bir sorun onlar sizizn dizilerinizi sanırım hiç izleyemiyorlardır.

  Yanıtla
 25. koray

  Bu nedir birader ya bu nedir ya!!!!!! Hayat zaten koca bir film seti istediğiniz gibi oynayın evirip çevirip izleyin selçuk tan medet umacağınıza gidin hayatın size verdiği rolu çok iyi değerlendirin!!!!!!!! Selçuk da neeeyyyyy lannnn!!!!!!!!!!

  Yanıtla
 26. ugur akmirza

  merhabalar;

  muhasebeci oguzhan icin bir espiri onerim var.
  llk sahibinden az cignenmis sakiz satabilir.

  Yanıtla
 27. Kürşat Karahaydar

  Abi ben de senin kapını çalıyorum yalnız yanımda senaryom yok, oyunculuk desen hiç beceremem. Elim de boş geldim ama olsun çay varsa içerim:)

  Yanıtla
 28. tamer güngür

  adamın dibisin dibi inş nice başarılı projeler imza atarsın senin gibi insanların olması gerekiyor bu türkiyede.

  Yanıtla
 29. tuncay

  Kardes payı Dizisine hastayım para falan istemiyorum kardeşim banada bi ufaktan bi rol ayarlarsan sevinirim mutlu olurum o imkani verirsen senide mutlu ederim beleş ten bir oyuncu sana daha ne istiyorsun bide parami verelim yani saygilar tuncay kara

  Yanıtla
 30. Enise İrem ÇOLAK

  Merhabalar,
  Okuyup okumadığınızdan emin olamadım site bayadır güncellenmemiş çünkü. Ama şuncacık yazıdan da üşenmeyeyim dedim.
  Projelerinizi, zekanızı takdir etmekten başka bir şey yapamayan bir insan evladıyım. Gönül isterdi eğlence,iş,arkadaşlığın mükemmel bir şekilde harmanlandığı bir hayatın kahramanı olayım. Henüz nasip olmadı. Ha diğer arkadaşlar gibi oyunculuk senaristlik gibi bir durum mu var derseniz; giriş ona benzedi tabii. Kim istemez, ama elinizde patlarım. Başarısızlık abidesi olurum. Bazen oyunculuğun beni heyecanlandırabilecek tek şey olduğunu düşünüyorum sonra yeteneksizliğim geliyor aklıma. Azıcık yazmaya yeteneğim var o da ancak bana kadar.
  Benim söylemek istediğim gerçekten yaptığınız işin hayranlık uyandırdığı. Siz de genetik sanırım. Ramazan Güzeldir’i zamanında izlemiştim. Beğenmiştim de. Sonra Üsküdar’a Giderken var. O dönemlerde bana göre geç olan bir saatte yayınlanmasına rağmen en azından tekrarlarını izliyordum. Ama Ramazan Güzeldir, Üsküdar’a Giderken’in sizinle olan bağlantısından haberim yoktu. İşler Güçler’i izleyince uyandım duruma. Aynı oyuncuları görüyorsun insan bir merak eder. Demek ki insan kısmında bir problem var benim.
  Çalgı Çengi’yi İşler Güçler’den öğrendim. İlk işim internetten sipariş etmek oldu. İzlemeye kalkıştığımda yanımda yaşça küçük kuzenlerim vardı ilk sahneler bol küfürlü olduğundan bende kapatıp gitmelerini beklemek zorunda kaldım. O zamandan beri daha çok sosyal medyada takılıyorum. Resmen teknoloji özürlüsüymüşüm de haberim yokmuş.
  Düğün Dernek’i, Kardeş Payı’nı beğeniyle izledim. Hatta takıntı haline gelmeye başladı açıp açıp aynı sahneleri izliyorum. Yaz boyu projeleri tekrar izleyip durdum. Bu yüzden daha fazla proje yapmanızı heyecanla bekliyorum.
  Bunca şeyden size ne, zamanınızı boş yere çaldım. Belki de bu yazıyı okumak yerine bir güzel replik yazıverirdiniz. Ama ben de tutamadım kendimi. İçim içime sığmıyor yahu. Hayallerim, hayal edemediklerim, korkularım, umutlarım… Her şeyi ekrana getirebiliyorsunuz. Belki ekranda değil ama günlük hayatta karşılaşırız. Gönül ister bir masadaki muhabbetinizin biblosu olayım ama o bile çok şey istemek olur sizden. “Beğenerek izliyoruz.” cümlesini bile sarf etsem mutlu olurum ben. Klişe belki ama aklıma yaratıcı bir şeyler gelmesinden ziyade ben konuşabilmeye odaklanıyorum. Çünkü zekasına hayran olduğum bir insan bana üst model insan gibi geliyor. Ki kendimi de zeki sanardım.
  Hayatımı değiştirdiniz. Ben kendimi Tıp okumak isteyen sinir bozucu derecede kibarcık biri sanıyordum. Ancak sizin projeleri izledikçe kendi kendimi kısıtladığımı fark ettim. Rahatsız olduğum bir karakterim vardı, ve bu yüzden kendimi bunaltıyordum. Aradığım şeyi, hedeflerimi tepetaklak ettiniz. Bu iyi bir şey sanırım. Belki hala tıp okuyan biri olacağım ama önemli olan durup düşünmeme neden oldunuz. Kendi yolumu çizmeme, umursamazlığımı atmama, yardımcı oldunuz. Hiçbir zaman sürüden biri olmadım ama sürüden uzaklaşacak cesaretim de yoktu. Siz bana bunu verdiniz. Bunu bilmenizi istedim. Kim bilir kaç kişinin kafasını kumdan çıkarmasını sağladınız, bunlardan biri de benim işte.
  Sizin ailedeki doğal yeteneklilerden bir-iki birey daha gelse ya şu sinema/televizyon dünyasına. Tadından yenmez. Çalıştığınız oyuncuların yeteneklerini saymıyorum bile. 3 mimiğe 3 ada olmaz belki ama size canımız feda. Hele Bor gibi bir meseleye parmak bastıktan sonra!
  Seviyoruz sizi be.
  Günün birinde karşılaşmak dileğiyle…

  Yanıtla
 31. ümit ünlü

  “bin senarist on bin oyuncuyu yok eder” – Murat Emre Kaman
  söyleyeceklerim bundan ibarettir…

  Yanıtla
 32. Kaan Karaca

  Kardeş Payı’na Kıbrıslı bir yan karakter eklemek istediğinizde iletişim kurulması gereken kişiyim. Saygılar, sevgiler…

  Yanıtla
 33. Selcuk Olcay

  Sevgili adaşım bu genc yasinizda yaptiginiz basarili calismalarinizdan dolayi sizi tebrik ediyor basarilarinizin daim olmasini diliyorum.Ben hakiki bir sivasli olarak,hic kimsenin yapmadigi sizin yaptiginiz sivasimizin kotu imajini (madimak olaylari)silmeyi basardiginiz icin ayrica tesekkur ederim.Dugun dernek filminin ikincisinide cekwceginizi ogrendim,sabirsizlikla bekliyoruzBen katkida bulunmak amaciyla bestesi ve sozu bana ait olan sizinde begeneceginizi umdugum bir sivas ciftetwllisini hic bir karsilik beklemeden kullanmanizi isterim Benim hakkimda bilfi almak isterseniz web sayfamdan ulasabilirsiniz bana iletisim adresinizi iletirseniz sarkiyi gonderebilirim.Basarilar diler saygilar sunarim

  Yanıtla
 34. Merve B.

  ‘Insanoğlu kendi fırsatını kendi yaratır’

  Hatırlar mısınız Selçuk Bey bir zamanlar yetenekli ama çaresiz bir senarist vardı. Gerçi hala caresiz. Evet hatırlamadınız bende öyle tahmin etmiştim.
  Yaşıtlarım sinema filmi çekiyor benim word proğramım bile yok. Şaka yapmıyorum gerçekten yok. Anam zaten boş iş gözüyle bakıyor yazıp çizdiklerime. Uğraşma diyor. Bir film iyi gişe yapsa sinemada bilet satanların köşeyi döndüğünü falan zannediyor.
  Kadersizim ben kadersiz Selçuk Bey. Ne istiyorum ki sanki. Biriside çıkıp ciddiye alsın okusun şu senaryomu beğenmediyse de bırak bu işi beceriksizsin desin o kadar. Beğenmeyecekse de Selçuk Aydemir beğenmesin ama de mi? Bende giderim memlekete sıradan bir hayat kurarım. Çoluk çocuğa karışırım. Gün gezmelerine falan katılırım. Ôrgü modeli alırım komşulardan. Lifde örerim. Marketlerin indirim günlerini bile beklerim. Yaparım yani :'(

  Yanıtla
 35. oğuzhani

  yahu herkes kendi çapında komiktir, arkadaş çevresi içerisinde kendince espri yapar, gülünür hep beraber, eğlenilir. Bu durum ülke genelinde perdeye taşınacak olsaydı yapımcıların senaryo sıkıntısı olmazdı ki!! Grubunuz içinde eğlenmeye devam edin.Hayat böyle daha güzel..

  Yanıtla
  1. Burak Kaan SOYLU

   Merhaba;

   Ankara’da yaşıyorum,Başkent Üniversitesi’nde “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık” Okuyorum.Mizahınızı ve Çalışma Sisteminizi Seviyorum.Haziran-Temmuz Aylarında 30 Günlük Staj Dönemimiz Var.Bende Sizin Gibi Bir Ekiple İstanbul’un Zorlu Maratonuna Türkiye’nin Medyadaki Kaynağında Çalışmak İsterim.Sizde Çalışkan Ve Bu İşlere Gönül Veren Bir Stajyer İsterseniz Mailinizi Bekliyorum.Saygılar•

   Yanıtla
 36. rasim

  Merhaba sayın: SELÇUK AYDEMİR Yaptığınız güzel çalışmalarınız için sizi kutluyorum ,sizler gibi büyük insanların verdiği güzel sinerji ile bizde küçük esnaf olarak topluma faydalı olabilecek çalışmalar yapıyoruz , sizlerde bizleri desteklerseniz çok güzel projeler yapabiliriz,ve sizlerle bazı projelerimizi hayata geçirmek ve duyurmak istiyorum ,Bir küçük esnaf olarak aşağıdaki yazdıklarımın bu kadarını yapabildim. Destek verirseniz daha fazlasını yapabilirim. Küçük yaştan bugüne kadar halkımız için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Örnek aldığım büyüklerimin verdiği güzel sinerjiyle bir kişi ne yapabilir ki düşüncesini topluma yaptığım çalışmalarla göstermek ve halkımıza faydalı olmak istiyorum. Bu güne kadar aldığım ödüller bana hep daha fazla sorumluluk yüklemiştir. 2002 Kocaeli yılın esnafı, 2007 yılın çevrecisi, 2008 yılın en temiz esnafı, Hürriyet Gazetesi okur meclis üyeliği, Sabancı Vakfı fark yaratanlar üyesi, 2013 yılın en hijyen esnafı, 2014 meslekte başarı ve onur ödülü ve aldığım 30’a yakın ödül Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve ODTÜ geliştirme vakfı misafiri, 12 Yabancı ülke de haberim çıkmış, Sayın:Güler Sabancı, Sayın. Bülent ERSOY ,Orhan Gencebay, Ebru Gündeş, Ediz Hun, , Armağan Çağlayan, Edip Akbayram, Ahmet Mete Işıkara, Selami Şahin,Cüneyt Özdemir ,,Orhan Kural, Varlam Nikoladze,Buse Olgun, Ragıp savaş,Sami Pekdemir , Osman Tan Erkır, ve birçok sanatçı ,siyasetçi, işadamı vb. görüştüm. Projelerimi anlattım, 41 adet kurs bitirmeyi hedefledim. kampanyalarım ve projelerimle en güzel şekilde hizmet etmek için çalışıyorum. Halkımızdan gelecek eleştirileri ve önerileri bekliyorum. Gelin hep birlikte daha güzel çalışmalar yapalım, sevgi ve saygılarımı sunarım…..
  PROJELER, Çevre atık pil, atık kağıt, atık cam ,atık teneke kutu,ve plastik, atık yağ, mavikapak vb. toplanmasıdır. 1042 ağaç diktim ,ağaç diken çevre derneklerinden makbuzu getirdiğinde ücretsiz traş ediyorum. Meyva ağaçları projem, Kültürel çalışmalar, Korsan yayınlarla ilgi projem, Kitap projem. Kütüphaneye kitap bağışlayanları ücretsiz traş ettim, Görme engellilere kitap okuyorum, Kitaplar misafirlikte, 30dakika kitap projesi vb., bunların yanında kitap okunması için 1053kitap dağıttım (park, kafe, otobüs vb. yerlere kitap bıraktım). İşyerimde çeşitli sergiler açtım, Bisikletli kütüpahane projesi(yeni), Kadınlarla ilgili şiddete hayır projesi, Çocuk yaşta evliliğe hayır, Kan bağışı projem, Organ bağışı projem, Kocaelili yazarları destekleme projem, Yere tükürülmemesi için yaptığım proje, Sokak hayvanları projesi , Antalya ormanları projem, Ankara ODTÜ ormanı projem, Toplum destekli polisle Sokak çocukları projesi, Kanser hastaları ile projem, Otislik çoçuklarla ilgili projem, Görsel ve gürültü kirliliğiyle ilgili projelerim , Çeliksanayi fabrikası (kapalı olan fabrikanın açılması için çalışmalarım , Polis haftasın da yaptığım projem, Şehit ve şehit yakınları ile ilgili projem, Evlilik okulu projesi ,Deprem park projesi, Yaşlılarla ilgili (çorba bizden sohbet sizden ) projem, Muhtaç ailelerle ilgili projem, Hijyen ve tüketicilerle ilgili projem,Atık jiletlerle çöpe atılmaması ile ilgili projem, birçok sivil toplum örgütünde çevre, sağlık kültür, ve bir çok yerde görevde buldum.,,bu sosyal meşaleyi yüreğim attığı sürece devam edecek ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakacağım,hiç bir zaman çocuklarıma ev ,araba ,para bırakmayı düşünmedim sadece rahatlıkla nefes alabilecekleri çevre bırakmak, yukarıda yazdıklarıma Destek olursanız daha fazlasını yaparım , yüz gönüllü arkadaşlarla bir oluşum la sivil toplum örgütlerine yardımcı olacak bir ekip oluşturuyoruz

  Yanıtla
 37. Eren Güney

  Selçuk abi merhaba UMARIM BU MESAJ SANA ULAŞIR. abi ben ve kuzenim sizi işler güçler ve kardeş payın da aşırı derecede takip ederiz , İstanbul Kartal Atalar setinde sizlerleydik İşler Güçler zamanında hatta Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisini yaşayanlarız. biz kuzenimle Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisi gibiyiz. Abi kuzenimin doğum günü dolayısı ile kuzenime set ekibinizin doğum günü için söyleyeceklerinizi içeren kısa film hazırlamak istiyorum. doğum günü 16 şubat !! umarım bu isteğimiz kırmaz ve mailim’den bana ulaşırsınız.

  BAŞARILAR DİLİYORUM. SÜPERSİNİZ ABİ SİZİN DİZİNİN YAYINDAN KALKMASI GEZİ OLAYI GİBİ OLAY OLUR AMAN SAKIN BÖYLE BİRŞEY YAPMAYIN. AYRICA BU SEZON ARALIĞINDA EMİNİM Kİ DİJİTAL ORTAMDA EN ÇOK SİZİN DİZİ REPLİKLERİ İZLENMİŞTİR. EN AZINDAN BEN VE KUZENİM BU REPLİKLERLE 2.SEZONU BEKLEDİK.
  İYİ ÇALIŞMALAR.

  Yanıtla
 38. mesut soycan

  Selçuk Bey merhaba, ben sizin tarzınıza uygun olduğunu düşündüğüm bir senaryo yazdım. İlgileneceğinizi umut ediyorum. Randevu verebilirseniz çok sevinirim. Cevabınızı bekliyorum.

  Yanıtla
 39. bla bla

  Merhaba sayin selcuk aydemir. Ben sizin projelerinizi zevkle izliyorum. Ancak su siralar kardes payi projenizde gecen sezona gore cok fazla bir dusus yasadiginiz fikrindeyim. Ve bircok arkadasim da ayni fikirde. Siz bu ulkede mizah anlayisini degistiren yegane adamlardansiniz. Biz ve arkadaslarimiz yaptigin projeler severek izlerken artik akasya duragindan bir farkinizin kalmadigini uzulerek soyluyoruz. Bize inanmiyorsaniz eksisozluk mecrasindaki yorumlara goz atin. Lutfen ama lutfen su kaliteyi tekrar yakalamak icin bu ise biraz ehemmiyet gosterin.

  Yanıtla
 40. Betkay Özbudak

  Büyük Hilmi’nin oğluyla ilgili bir karakter yazarsanız role aday olduğumu belirtmek isterim.

  Yanıtla
 41. Küçük Oğuzhan

  Selçuk abi
  kardeş payı için Oğuzhan karekterine ilave bir şeyler geldi.
  tiyatro oyuncusuyum.
  hem yazıp hem oynarım abi
  27 karekter var biliyorum ama.
  buda beğenilir.
  yazdıklarımı okumanı isterim.
  küçük Ferhan
  (sana ulaşmak zor arkadaş)

  Yanıtla
 42. ayhan ismail

  hılmı bı bolumde ruyasında fakır oldugunu gorur ve fakırlıkle ılgılı bırsey bılmeyen hılmı aylık akbılle yaşamaya başlar ve aylık akbılı para yerıne kullanır ınsanları satın alırkende suratına akbıl basar . yazı karakterinde sıkıntı yasadığım ıcın az ve öz yazdım kusura bakmayın sağolun.

  Yanıtla
 43. Kader Ali ÇAYIR

  2015 te kimse yorum girmemiş ve öyle yorumlar var ki yazmadan duramadım. Öncelikle “eline sağlık” Selçuk hocam Yaptığın tüm işler için. Sana diyeceğim bu kadar şimdi yazacaklarım da yorum yapan insanlara atfen olacak.

  1) Selçuk aydemir kim değildir? ; bir yapımcı değildir, senaryonuz varsa güveniyorsanız yapım şirketlerine başvurursunuz kabul edilebilir bir şey ise yapılır, hatta çalgı çengel çengi gibi cem yılmaz bile vasıta olur. Ha değilse burda yazmak hayal kurmak boşuna abiler. İkinci husus olarak Selçuk Hoca bir Cast ajansı değildir. Oyunculuk için belirli mecralar var bunlara ajans denilir, kayıt olursunuz ve yönetmenin senaristin istedigi tipte yetenekte iseniz oynarsınız. Son olarak Selçuk Aydemir başarısız yada yeni yetme biri değildir, yaptığınız kötü yorumlar bile kıskançlık emaresinden kaynaklı oldugu açık. Bu ülkede birileri iş yapar birileri bakar ama bazıları o işi yapamadığı için yapana bok atar. Yapmayın karaktersizleşmeyin emek denen bir şey var. Araştırma ümidiyle girdim yoruma kadar ggeldim, artık burdan arifin mençıstıra attığı gole kadar giderim. Kalın sağlıcakla. Kardeş payı izlemeyen parmağını sehpaya çarpsın amin.

  Yanıtla
 44. zakir karabulut

  Merhabalar selçuk bey benim bir isteğim var. Ben sizin bir senaryo grubunuz varsa eğer yer almak istiyorum. Kafam da güzel fikirler var. 20 yaşındayım senaryo yazmayı pek fazla bilmiyorum ama fikir olarak yardımcı olmak isterim. Ayrı yeten oyunculuk eğitimim’de var. Ben size mail adresimi vereyim bana cevap vermenizi bekliyorum. Çünkü böyle bir proje’de bir şekil’de yer almayı çok isterim.

  Yanıtla
 45. Zeynep Merve

  Selçuk bey Kitabınız kesinlikle efsane. Ama şu son kısım… “Bir dakika,bir dakika… Yoksa?”
  Yoksaa ne?

  Yanıtla
 46. B&C

  Abi 25 yaşındayım projelerini sürekli takip ediyorum ve yaptığın islere bayılıyorum benim bi sorum olacak yanıtlarsan cok mutlu olurum.Ozellikle son yıllarda iyice taktım bu senaristlige aklımda binbir çeşit projeler.,fikirler var ve sürekli araştırmalar yapıyorum bu is ile ilgili.profesyonel olarak bu ise nasıl başlayabiliriz ne yapmamız lazım nerden nasıl başlamamız lazım hep bi kararsız bi bosluktayim sadece yazmak istiyorum üretmek istiyorum yardımcı olursanız cok sevinirim.Saygilarimla..

  Yanıtla
 47. Taner

  Selçuk Bey,

  Salih abi karakterini film olarak beyaz perdeye taşırsanız baya nitelikli bir komedi çıkar ortaya.

  Yanıtla
 48. Diyo

  Merhaba Selçuk Abi
  Hemen konuya dalayım Ben aslen dersimli dogma büyüme izmirliyim çtiyatro oyuncusuyum ve sizin ekibinizle tanışmak istiyorum ayrıca herhangi bir projenizde yer almak isterim

  Yanıtla
 49. nazım önal

  abi merhaba merak ettiğim tek bir konu var kitapta yazdığın gibi annen gerçekten seni zigon sehpa olarak kullandımı 😀

  Yanıtla
 50. Burcu

  Merhaba
  inanin tutamadim kendimi, bir sekilde ulasmak istedim.
  Her hafta yeni bolumlerini iple cektigim Kardes Payi’nin sonuna gelmenin üzüntüsu içindeyim. Arada isler guclere kadar gidip tekrar tekrar izliyorum sizleri..izlemeye de devam edecegim. ANCAK ayni benim gibi düşünen, hicveden birilerinin her zaman yayinda olmasini isterdim. Malum sartlar ortada, zevkler ve renkler, giderek körelen beyinlerin anlamayacagini biliyoruz. Ama dediginiz gibi, en azından bizim gibiler için “Yeni Çağ” basladi..
  Tüm ekibinizi kucaklamak istiyorum. Sözlerden mimiklere;temposundan akışına;değer katan ve aklimla dalga gecmeyen;keyif veren herkese teşekkürler.
  “Online dizi” olarak devam ederseniz, haber verin..

  Yanıtla
 51. Yasin Kibritcioğlu

  Sevgili Yazar
  Kitabınız gerçektende es kaza elime geçti. Kocaeliye açılan kitap fuarında gezerken ve kitapları incelerken ki normalde oyle yerlere pek gitmem ama abim sayesinde o gun ordaydım. İyiki ordaymışım kitabınızın ismi dikkatimi çekti ve incelemeye başladım tam olarak benim dönemim olmasada ki ben 1995 liyim gerçekten bizim çocuklugumuzda aynı o şekildeydi. Sayenizde hem Ferhan Şensoy un kitaplarını okudum hemde sizin kitabınız sayesinde çok buyuk olmasamda 7-13 arası anılarım aklıma geldi ki bu bile bana yeter.
  Başlıgı espri olarak yazdım . TEŞEKKÜRLER

  Yanıtla
 52. Efe Sabri Ünal

  Aslında buna hiç cevap vermeyeceğinizi biliyorum.Sonuçta 12 yaşında bir çocuğum.İlk başta şunu söyleyeyim keşke Kardeş Payı bitmeseydi.
  Konuya gelecek olursak elbet gelecekte senarist olmak istiyorum.Tabi elbet bir Hollywood falan değil ama sizin kadar gelişebilsem benim için her şey güzeldir.Ya o kadar okuyup yazıp iyi bir senarist olamazsam.Yaptığım tüm emekler boşa giderse.Şimdiden başlayacağım bir senaryo yazmaya.Güzel bir kurgu her şeyi halleder sanıyorum.
  Tabi şu da var ki “Bir yıldız en parlak olsa bile keşfedilmesi gerekir.”

  Yanıtla
 53. Berkay Aykan

  Selçuk Bey, lafı fazla uzatmadan sadede geleyim; yaklaşık 290 sayfalık bir kitap yazdım ve sizin gibi ünlü bir senarist bir cümlelik yorumunun yer almasını çok istiyorum kitabımın arkasında. Kitabımı size okumanız için postalayabilirim. Fazla vaktinizi alacak bir şey değil, müsait olduğunuzda geri dönüş yaparsanız çok sevinirim 🙂

  Yanıtla
 54. Yılmaz Güney ERKAN

  Selçuk abi merhaba, sinema filmlerin icin sana teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum, başarılı ve keyif verici, buradaki herkez ünlü olmak için bir anahtar arıyor kendine, ama bilmedikleri şey bu internet sitesi senin değil hayranların için açılan bi site, yani abiler kardeşler projelerinizi gidin bir yapım firmasıyla görüşün.
  oyuncu arkadaşlarım, kendinize menajerlik ajansı bulun şansınız dahada artacaktır.

  bende senelerce oyunculuk eğitimi aldım hala eğitime devam ediyorum, ilerde kendimi bir komedyen olarak görüyorum, ama gelip bu sitede ”Selçuk abey beni oyuncu yap yetenekliyim beni parlat ” demiyorum.
  Belki bi deneme çekiminde bizi görür ve büyük bir adım atmamı sağlar.
  Suan ki hedefim Selçuk abinin yönettiği film için deneme çekimine gidebilmek, ve orda kendimi ispat edip ekmeğimi yemek.
  Oyunculuk sadece para değil bir aşktır, ben aşkımla çalışabilmek istiyorum ve kariyerimi ona göre yönetiyorum, sizede tavsiyem budur iyi geceler .

  Yanıtla
 55. A.Kadir Demirkıran

  Abi Merhaba Ankaralı değilim..ANLAMIŞSINDIR.Yorumları okudum güzel. İnsan arada robota söyler de cevap yazar şaşırırız arada. İyi işler yapıyorsun. Allah cevizi dişi olmayana veriyor işte. Beğenerek izliyoruz ailece. bende kuzen çok ama bir bok yaptıkları yok. Komposizyon yazarken bile girişte bırakıyorlar. Öyle yani Kırmızı Şahin severim. Buradan Ahmet Kural ve Murat Cemcir Rasim ve Şinasi abime saygılar sevgiler. Burak abiyide görürsen selamlar.

  Yanıtla
 56. Furkan sarioğlu

  Selçuk Bey,

  Fimlerinizin hayranıyım bence sivas sonrası kastamonu yöresinede film düşünürmüsünüz eminim elinizden çok farklı bir film çıkacaktır.
  Teşekkürler.

  Yanıtla
 57. Eren Arslan

  Selçuk abi ben sizin tüm çektiğiniz sinema filmlerinizi ve dizilerinizin de bazılarını izledim (kardeş payı-çalgı çengi-işler güçler) ve Mahalleden Arkadaşlar kitabınızıda severek okudum benim şu hayatta en çok istediğim tek şey sizin herhangi bir filminizde oynamak ama eğer Mahalleden arkadaşlar filmini çekerseniz onda çok oynamak isterim (Ben 4 Haziran 2002 Hatay doğumluyum)

  Yanıtla
 58. Onur Can Gündoğdu

  Merhabalar,

  Selçuk Bey’in çalışmalarını çok beğeniyorum. 2008 yılına ait “Kurbanlık” filmini arıyorum, ancak bulamıyorum. Bu konuda lütfen yardımlarınızı rica ediyorum.

  Yanıtla
 59. cihad keleşoğlu

  merhabalar Selçuk bey , filmlerinizi izlemekten mutlu oluyoruz , ben de sizin gibi senarist olmak istiyorum.Su an Ahmet Kural ve Murat Cemcir için Sadri ile Kudri isimli bir film yazmaktayım .Size görüşmeyi çok istiyorum. İNŞALLAH bir gün bu onuru yaşarım . Çok Teşekkür ediyorum.

  Saygılarımla ….
  cihad keleşoğlu

  kelesoglu-cihad@hotmail.com

  Yanıtla
 60. Serhat

  Merhaba,

  Abi, bana hesap numarasını atsın demişsin, burs mu verecekmişsin neymiş…

  Teşekkür ederim 🙂

  Sakarya Üniversitesi
  Türk Dili ve Edebiyatı

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir