Selcuk Aydemir Çalgı Çengi

Selçuk Aydemir Kimdir?

Selçuk Aydemir, 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Doğum günü tam olarak 6 Haziran 1982′dir ve şu an için 30 yaşındadır. Şu anda yaşamına yönetmen ve senarist olarak devam etmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Uçak Mühendisi olarak mezun olmuştur.Ancak, mezun olduğu bölüm ile ilgili şu anda bir faaliyet içerisinde değildir. Son dönemlerde Türkiye’nin sahip olduğu en yetenekli senarist ve yönetmenlerden bir tanesi olduğu İşler Güçler dizisi ile daha da belirginleşmiştir. Ayrıca, ailesindeki tek senarist Selçuk Aydemir değildir. Kendisi gibi senarist olan Leyla İle Mecnun dizisinin yazarı Burak Aksak, Selçuk Aydemir’in kuzenidir. 2 kuzen şu anda   dizi sektöründe çoğu kişi tarafından, Türkiye’nin en iyi 3 mizah yazarı arasında gösterilmektedir.

Yazının devamında aldığı ödüllerden, yönetmenliğini yaptığı film ve dizilerden ve diğer tüm mesleki deneyimlerinden bahsedilmektedir.

Ödüller

Övgüye Değer Senaryo Ödülü (Ayrılık (2) / 2. Sinepark Kısa Film Festivali 2007

Yönetmen (7)

 • İşler Güçler (TV Dizisi) 2012
 • Üsküdar’a Giderken (TV Dizisi ) 2011
 • Çalgı Çengi (Sinema Filmi ) 2010
 • Ramazan Güzeldir (TV Dizisi) 2009
 • Kurbanlık (Sinema Filmi) 2008
 • Yüzük (Kısa Film) 2007
 • Ayrılık (2) (Kısa Film) 2006

 

Senaryo (7)

 • İşler Güçler (TV Dizisi) 2012
 • Üsküdar’a Giderken (TV Dizisi) 2011
 • Çalgı Çengi (Sinema Filmi) 2010
 • Ramazan Güzeldir (TV Dizisi) 2009
 • Kurbanlık (Sinema Filmi) 2008
 • Yüzük (Kısa Film) 2007
 • Ayrılık (2) (Kısa Film) 2006

Görüntü Yönetmeni (1)

 • Ayrılık (2) (Kısa Film) 2006

Kurgu (6)

 • Ramazan Güzeldir (TV Dizisi)
  Kurgu 2009
 • Kurbanlık (Sinema Filmi)
  Kurgu 2008
 • Yüzük (Kısa Film)
  Kurgu 2007
 • Melce (Kısa Film)
  Kurgu 2007
 • Dünyanın Savaş Hali (Kısa Film)
  Kurgu 2007
 • Ayrılık (2) (Kısa Film)
  Kurgu 2006

Kamera Ekibi (2)

 • İznik Ayasofya (Kısa Film)
  Kameraman 2011
 • Nemrud (Kısa Film)
  Kameraman 2003 

Selçuk Aydemir, Sinematürk.com adlı sinema sitesinde, kullanıcılardan 8,77 gibi yüksek bir oranda puan almıştır. Bu da gösteriyor ki, Selçuk Aydemir şu an için Türkiye’nin sahip olduğu en önemli yönetmen ve senaristlerden bir tanesidir.

Ayrıca, Sinemalar.com adlı sinema portalında da SinemaTürk‘te olduğu gibi yüksek bir puana sahiptir. Sinemalar.com’da Selçuk Aydemir‘in puanı 8.33′tür.

 

Selçuk Aydemir hakkında ilk yazımız şu an için bu kadardır. Bir sonraki yazılarımızda, Selçuk Aydemir‘in daha detaylı bilgilerine ve güncel çalışmalarına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, İşler Güçler dizisi hakkında tüm detaylara da sitemizden ulaşmanız mümkün olacaktır.

Incoming search terms:

 • selçuk aydemir kimdir
 • selcuk aydemir nereli
 • selçuk aydemir biyografi
 • selçuk aydemir burak aksak
 • burak aksak selcuk aydemir
 • burak aksak aslen nereli
 • burak aksak
 • selçuk aydemir nerelidir
 • selçuk aydemir alevi mi
 • burak aksak nereli

Selçuk Aydemir Kimdir?” üzerine 8 düşünce

 1. TAŞKIN ÜNAL

  MERHABA
  SELÇUK BEY 1977 ANKARA DOĞUMLUYUM .ÖZEL BİR FİRMADA YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM. ASLEN KIRŞEHİRLİYİM- ANKARADA YAŞIYORUM . SİZLERE BU TİP E MAİLLER ÇOK GELİR .SIRADAN GİBİ GÖZÜKÜR FAKAT BEN BUNLARI ŞU AN YAZARKEN BİLE HEYECAN VE HAYAL İÇİNDEYİM . YAPMIŞ OLDUĞUNUZ DİZİ VE SİNEMALARI ÇOK BEĞENEREK İZLİYORUM ANAM BENİ BİRDAHA DOĞURSA OYUNCU OLURDUM HEP İÇİN DE BU BİR YARADIR. HAYATIM MACERA GIRGIR ŞAMATA VE VURDUMDUYMAZ EĞLENCE İLE GEÇTİ . 1995 YILIN DA 6 ARKADAŞ ARASINDA YAŞADIĞIMIZ BİR ANIM VAR VE BU ANIMI SİNEMA YAPMAK İSTİYORUM . EĞER SİZLERDE UYGUN GÖRÜRSENİZ SİZLERLE ÇALIŞMAK İSTERİM ANI İÇERİĞİNDE NE ARARSAN VAR. YOK YOK . İSTERSENİZ O 6 KİŞİ ORJINAL OLARAK OYNAYABİLİRİZ. SİZLERDEN HABER BEKLİYORUM .TEŞEKKÜR EDER ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİZ.
  FİLMİN ADINA ŞÖYLE DİYEBİLİRİZ: KİRALIK ARABA ( YANİ 95 MODEL TOFAŞ KIRMIZI ŞAHİN )
  İÇERİK: MACERA-KOMEDİ-DRAM
  TAŞKIN ÜNAL

  Yanıtla
  1. murdar

   Hayır gördüm gördümde böylesine malcasını ilk defa gördüm arkadaş… Neymiş… Kırmızı şahinmiş hayır bide modeli var arkadaş…

   Yanıtla
 2. Yasincan

  merhabalar selçuk abi. tartışmasız çok iyi bir yazar ve yönetmensiniz. fakat sizin gibi yetenekli insanlara şans verilmesinden yanayım. maalesef insanlar bencilliklerinden ve egolarından ötürü belki de kendisinden daha yetenekli birinin çıkacağı korkusundan ötürü kimseye yardım eli uzatmıyorlar. ben senaryo ve oyunculuk konusunda sizin kapınızı çalmak istiyorum. umarım o mübarek o kutsal kapı sizin kapınızdır. belki de birinin hayallerini gerçekleştirmenin ne kadar olağanüstü bir duygu olduğunu siz bilirsiniz. yardımlarınızı ve cevabınızı dört gözle bekliyorum

  Yanıtla
 3. Hüseyin

  AŞK ADASI
  Bir ben düşün. Bir adanın ortasında iş ya adanın ismi de BEN. BEN etrafı denizle örülü bir ada. Bir de ben var ki adanın tam ortasında yaşıyan hayatında “ben” den başka kimseyi ve hiç bir şeyi bilmeyen. Ben BEN de yaşarken kendi halimde. Bir gün bana benzemeyen bir varlık. Tasviriyle güzel güneş gibi parlak teni uzun at kuyruğu saçı sürmeli gözleri ve beni benden alan kokusu ile yaklaşmakta olan.
  İşte o anda anladım ki benden başkası da varmış bu hayatta ismine dünya dedikleri.
  Elimi tuttu bir anda ben ona baka kalırken. Ve seslendi:
  - Ben Kaptan.
  Şaşkın, büyülenmiş anlayamamıştım sadece dokunduğunda kalbimin attığını farkettim o an. Gayrı ihtiyari “Hoş Geldin” diye bildim sadece.
  Devam etti ;
  -Ne yapıyorsun burada bir başına ? Sahilde insanlar var Yüzüyorlar gelmek istemezmisin benimle?
  Yüzmek mi? Ben beni unuttum elimi tutğundan beri hissetiğim tek şey kalbim. Süveyda müsade etmiyor cevaplamama. Tansiyonu düşmüş vucüduyla direnmeye çalışan bir hastanin titrek seyiyle;
  -Yüzmek mi o da ne ki ?
  Gel benimle derken gözleri ayak uyduruyor elleri. Gittim peşi sıra. O da ne öyle? Bir su birikintisi her tarafta adına sahil dedikleri yerde çırılçıplak insanlar. Ben aklımda deli düşüncelerle sordum.
  -Bu su da ne? Bu insanlar ne yapıyor? Buradalardı da BEN’in kıyısında da ben mi bilmiyordum. Neyse…
  Kaptan bana dedi ki;
  - Bak bu suya deniz denir içindekilerde aşk adasına gidemeyip de denize girip çıkan insanlar(Aşk adasına gitmeyi cesaret edememiş sevişen insanlar). Seni Aşk Adasına Götürmemi İster misin?
  -Aşk Adası mı orası da neresi? Nasıl Gidilir ki?
  Kaptan anlattı sonra bana bir ada olduğunu Aşk Adasına giden kimsenin dönmediğini ve yalnızca kaptanların yolunu bildiğini. Öyle güzeldi ki anlattığı her şeyle beraber. Biran önce gitmek istedim hiç bir şeyi böyle istememişcesine.
  “Tamam” dedi gözlerinde beni boğarak.
  -Gidelim ama gitmek için bir sandal yapmamız lazım. Onun içinde senin çalışman.
  Tamam dedim. ve başladım bütün gücümle çalışmaya. Ağaçları kestim birleştirdim. Bagladım falan derken…
  Çalıştım… Çalıştım… Çalıştım…
  Gidelim dedi kaptan sandala binerken birde ekledi.
  -Gidelim ama bana bir şey vermelisin sana kaptan olmam için.
  Ben’den başka bir şeyim yok ki vereyim. Onu da gördüğüm zaman vermiştim zaten.
  -Ne verebilirim ki?
  -Kalbini ver. İlk elini tuttuğumda fark ettim. Kocaman Bir kalbin var o yeter bana.
  İşte o an kalpsiz yaşayamamanın önemini anlamıştım ama Kaptan kalpten de değerli tek varlığımdı. Ama değerdi.
  -Olur lakın kalbi sana verirsen ben nasıl yaşayacağım?
  -Korkma aynı sandalda iki kişiyiz karşındayım. Aşk Adasına gittiğimizde tekrar veririm kalbini.
  Ben kalbimi söktüğüm gibi bıraktım avuçlarına. Aman kalbin incilmesin diyerek elime verdi kürekleri ve dedi ki “çek”….
  Ben çektikçe BEN ufalmaya başladı koca denizde ben çektikçe ufaldi… ufaldi… ufaldi…
  Tam BEN gözle zor görülmeye başlandı ki işte o an içimi korku aldı. Kolay değildi Benin BEN den gidişi.
  -Nerede Aşk Adasi yaklaşmadık mı?
  -Kaptan benim kalbin bende ben de karşında. Korkma çek..
  Çektikçe çektim bütün gücümle BEN i unutarak. Arkama Son kez bakmak istedim. O da ne? BEN yok önüme döndüm hafif hüzünle. Aha Kaptanda yok. Kalbim karşımda hızla atıyor güpp.. güpp.. güpp..
  Biz yola çıkarken hava günlük güneşlikti. Birden kara bulutlar sardı etrafımı. Başlarım böyle işin anasına avradına. Kalbi kaptığım gibi attım denize. Yavaş yavaş derinlere inerken kalbim. Eyvah kalpsiz yaşanır mı diye daldım peşi sıra…
  Daldıkça vurgun yedim… Daldıkça vurgun yedim… Daldıkça vurgun yedim… Tam kalbi yakaladım yakalayacağım ki… Işıklar söndü usulca…
  Ayaklarımı yalıyan suyun serinliği. Yüzümü yakan dökülmüş göz yaşı kalıntıları gibi yakan tuz tanecikleri ile uyandım kalbim elimde güppp güpp atarken.. BEN deydim kalbimle.. Kendimdeydim..
  İşte Ben O gün bu gündür üstad “Nazım Hikmet Ran”ın şiirini “Cem Karaca”dan dinlerim ince bir ezgiyle “Mavi Liman” Ve derim ki kendi kendime.
  Çok yorgunum, beni bekleme kaptan.
  Seyir defterini başkası yazsın.
  Çınarlı, kubbeli, mavi bir liman.
  Beni o limana çıkaramazsın…

  Hüseyin ÖZEL 06.03.2014

  Yanıtla
 4. Murat Ateş

  Selçuk bey yukarıda da okudum benim gibi bir çok kişi aynı şeyi istiyor.Size senaryolarını veya oyunculuk yapmak istediklerini yazıyorlar bende sizi şaşırtmayacağım ve aynı şeyi isteyeceğim ama sadece dizi senaryom var..oyunculuk da iddialı olmam için küçük de olsa bir deneyimim olmadan bunu istemem doğru değil..Senaryo konusun da çok büyük bir tecrübem var ama kandırıldığım için uygulanmasına rağmen duyulmadı..2002 yılında turkcelle bir proje göndermiştim(BANA KONTÖR ATAR MISIN ) işte bu fikri yazdım ve gönderdim..projeyi gönderdikten sonra bana orijinal turkcell antetli bir faks çekmişlerdi teşekkür faksı önerinizi bizimle paylaştığınız içim teşekkür ederiz diye..Avukatım çok fazla tanımadığım biriydi ve nasıl olduysa dosyada her şey dururken sadece bu teşekkür faksı kayboldu ve davayı kaybettim..Onun için senaryo konusunda iddialıyım..Evliyim 3 kızım var eşim Rus.yıllarca yurt dışın da çalıştım..Şimdi kızlarımın geleceği için bu projeyi gerçeğe dönüştürmem gerekiyor..Yardım ederseniz çok sevinirim..
  Saygılarımla..
  numaram : 05337426105

  Yanıtla
 5. Ahmet Filiz

  İyi günler Selçuk Abi.
  Dizilerin, filmlerin ve seneyoyu senin yazdığın herşey çok guzel inanılmaz :)
  senin yazmış olduğun Çalgı Çengi filmi ile Ahmet Kural’ı Murat Cemcir ve Selçuk Aydemir üçlüsünün Hayranı oldum .
  Filmi izledikten sonra ilk yapmaya başladığım Ahmet Kural’ın mimiklerini hareketlerini ezberlemeye başladım.
  Ve şuan bu konuda bayağı iyiyim.
  Daha sonra İzmirde Tiyatro ve Oyunculuk dersleri aldım.
  Ahmet Kural mimikleriyle çok başarılı oldum.
  Bütün kapıları çaldım aldığım belgeyle ama kimse umursamadı Selçuk Abi.
  Şimdi Senin kapını Çalıyorum.
  3 Yıldır bir hayalim var benim.
  çok buyuk hayalim.
  Ahmet Kural ile aynı dizi yada filmde oynamak istiyorum.
  Lütfen sende o kapıyı yüzüme kapatma Selçuk abi.
  bana 1 şans dile ve senin ne kadar kaliteli bir yönetmen ve senarist olduğunu anlasınlar bir kez daha.
  bir oyuncuyu en çok sen anlarsın Abi.
  Bana ulaşman için bekleyeceğim abi.
  Kolay Gelsin
  twitter.com/flzkural

  Yanıtla
 6. Altuğ AY

  Selçuk Bey, Sizi beğenerek takip ediyorum ve yaptığınız işlerden dolayı da tebrik ediyorum. Size ve tüm ekibe teşekkürü borç bilirim. (Ufak bir dilek; biyografinizdeki aşırı övgüye hiç gerek yok.)

  Yanıtla
 7. Mehmet Çakmak

  Merhabalar

  Sizden sadece yaptığınız projelerde alt yazı uygulaması yapmanızı mümkünse rica ediyorum.

  Kulak çınlaması olanlar şiveli esprileri kaçırıyorlar Türkiye de sayısını bilmediğim ama eminim binlerce kişi vardır bu dertten muzdarip.

  Son ses tv açıp izleyemezler çünki saat geç olur alt kat komşu yada evde uyuyan eş yada bebek rahatsız olabilir.

  kablosuz kulaklık ile dinlesen yazın terletir ayrıca uzandığında rahtsız eder.

  İnternetten iş yerinde izleyenler patron duyar diye çok açamaz lar sesi o ayrı .

  bence alt yazı isteğe bağlı çıkabilirse ekranda çok iyi olur

  Başarılarınızın devamını dilerim
  Saygılarımla
  Mehmet ÇAKMAK.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>